přes Rio na Vranov

Datum: 25.04.2026
Autor: Mapař

Správa parku se modernizovala a dopřává klukům na celibátu jako malou záplatu možnost návštěvy safari. Exmooraptoři u Ria mohou navštívit výběh s lidmi. Podle cedule vstup OK, byť na vlastní nebezpečí. Nepřibližovat se pod 50 metrů. Nejezdit tam na kole - pochopitelně. Rychle a bez varování by jste se mohli ocitnout blízko nich. To asi není úplně fajn.

Procházka napříč pastvinou nestačila k tomu, abych zahlédl třeba jen ocas. Takto asi lepší, protože být na koně tak zdvořilý, jak už chronicky bývám, mohlo by je napadnout přijít se kamarádit. Jako ten jeden před hodinou v Havraníkách. Musím si do příště natrénovat takový ten zpívající hlas na téma jako: "Kousek od Černého Mostu je specializovaná firmá, kde k tomů lakování dokáží nabídnout výhodnou smlouvú...". Pak to bude v suchu a nejspíš zdrhnou i hromádky z cest, aby nešlo koně vystopovat. V každém případě mi tahle zkratka umožňuje lokalizovat někdejší vyhlídku Rio s ikonickou sochou Krista spasitele na skále.



ikonická socha Krista spasitele v Riu

A když už jsem předtím nakousl fekální téma: Je až zvláštní, že koňské koblihy bývají ve větších hromadách a speciálně na cestě. Nenapadá mě jiné vysvětlení, že oni "divoši" mají nějaké vlastní odpadové hospodářství a svoje zelené menu si udržují čisté.



Dnes už se publikuje každé ...

Rio je mnohem zarostlejší než bývalo. Jeden z těch kamenů to snad je. Dál pokračuji přes Šobes. Na druhé straně se pokusím zahlédnout holky a dnešní koupačku dám na Vranově. Žádné násilí. Kytička si v týdnu stěžovala na bolest hlavy a ono světe, div se - bolí mě hlava.



RioRioRioDyje pod Riem
Objevuje se zde pomněnka chlumní.Lesy voní jarem.

Holčičky jsou u věže. Podívám se na jednu a prosebně ukážu k bráně. Nechají mě dojít až k ní, aniž by zvedli kotvy. V klidu se pasou a hrají si. Potkávám staré známé: Prťouska, puberťáka i tu jednu holku s trochu specifickým přelivem. Zanedlouho přibyde lidí včetně jednoho lepšího setkání a pochopitelně ubude koní. Vydávám se na tu koupačku.




        Děvčata potkávám na střelnici. Je zde i Prťousek a Puberťák. Snad si své maminky chvíli užijí.
      Děvčata potkávám na střelnici.Prťousek roste jako z vody.Tady už máme vyšší třídu školky.

Trochu přešlý škrtám ambicióznější variantu přes Zadní Hamry. Onšov bude stačit. Dnes je poměrně výrazný západní vítr do protivky. Přistávám na pláži a jdu do plavek. Měřáky říkají, že je tu krásných 11°C. Chvíli se do toho položím ... ne, to v mém stavu nepůjde. Ale nahoře je krásně, tak alespoň chytám bronz.



Den je trochu větrný, ale na vzduchu je příjemně.Den je trochu větrný, ale na vzduchu je příjemně.Vodní plocha je opět v zeleni.Chytám bronz.